Ideą strony jest możliwość odnajdywania najciekawszych miejsc i zjawisk w Karkonoszach.
Będziemy tutaj dzielić się wiedzą z zakresu przygotowania górskiego, możliwości spędzania wolnego czasu w górach.
Będą tu galerie, mapy, sprawozdania z wypraw odkrywczych i masa zdjęć, dzięki którym zachęcimy Was do odwiedzania i odkrywania Karkonoszy pokazując ich piękno z niecodziennej strony!

"Nie porzucaj marzeń, które nadają sens Twojemu życiu, walcz o nie za wszelką cenę, bo warte są spełnienia"

piątek, 23 grudnia 2011

Co warto zobaczyć w Karkonoszach

Karkonosze są atrakcyjne tak naprawdę przez cały rok. Niezależnie od pory roku każda osoba może znaleźć tutaj coś specjalnego dla siebie.
Nie tylko sama Śnieżka jest atrakcyjna choćby z tego względu, że jest najwyższą górą w całych Sudetach. W tych prastarych górach można znaleźć stawy z krystalicznie czystą wodą, liczne strumienie, na których występują mniejsze i większe kaskady. Karkonosze to także kraina skałek. Są ich tutaj tysiące. Można je spotkać praktycznie na każdym szlaku. Fantazyjne kształty uformowane przez lata erozji powodują, że doszukać się w ich wyglądzie można ludzkich cech, a nawet dostrzec samego Ducha Gór – Karkonosza. 
Poszukiwaczom przygód i odkrywcom polecamy szlaki, które obfitują w licznie występujące minerały i kamienie szlachetne. Nawet w niewielkich ilościach występuje tutaj także złoto.
Dla ludzi, który oczekują ekstremalnych doznań także coś się znajdzie.
Warto odwiedzić liczne kotły polodowcowe, które stanowią wspaniałą atrakcję naturalnie uformowaną przez przyrodę. Wysokie ściany skalne przypominają trochę góry wysokie. Chociaż są to tereny zagrożone lawinami, to zimą przy dobrych warunkach pogodowych można uprawiać tam wspinaczkę. 
Miłośnicy podziemnych atrakcji mogą odszukać zapomniane sztolnie w Budnikach lub Sowiej Dolinie – tam, gdzie kiedyś wydobywano kamienie szlachetne, minerały i poszukiwano różnorodnych rud.
Ciekawe jest rozpoczynanie wyjścia w góry wcześnie rano, jeszcze przed wschodem słońca. Karkonosze z pewnością nam to wynagrodzą albo wspaniałym wschodem słońca, albo bliskim spotkaniem oko w oko z jeleniem, lub muflonem wysoko w górach. 
Podczas wyjścia powyżej górnej granicy lasu należy pamiętać o posiadaniu niezbędnego ekwipunku. Nawet latem mogą zdarzyć się tutaj gwałtowne zmiany pogody z padającym gradem lub śniegiem. Jest takie powiedzenie, że nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwy ubiór. Pamiętajmy o tym (!). Przy dobrym przygotowaniu sprzętowym nasza przygoda z Karkonoszami przyniesie nie tylko same dobre wrażenia, lecz będzie także w pełni bezpieczna. 
Karkonosze są górami, które zaskakują swą zmiennością, odmiennością od innych podobnych w Europie, a także szalenie zróżnicowane pod względem przyrodniczym. Dlatego na szlak warto zabrać aparat fotograficzny, który pozwoli nam uwiecznić wspaniałe i niesamowicie ulotne chwile w naturze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz